Aktuality

29.02.2020

Spolek pro zachování historického dědictví obce Křelov-Břuchotín, pod záštitou obce, připravuje akci k oživení a znovuobnovení tradice místních hanáckých krojů.

V rámci zmapování situace prosíme občany obce Křelova-Břuchotína, kteří vlastní kroje nebo jejich součásti a mají zájem se o nich něco více dovědět, aby kontaktovali členy spolku Šárku Murárikovou na adrese Květinová 84, Křelov na telefonu 725 581 372 nebo manžele Vysloužilovy na adrese Květinová 27, Křelov a telefonu 730 563 410.

Odborníci na kroje z Velké Bystřice Vám - v případě zájmu - kroje prohlédnou, posoudí jejich úplnost a stav, případně poradí s jejich údržbou, či doplněním.

Děkujeme.

50. výročí návštěvy Ludvíka Svobody

Spolek pro zachování historického dědictví obce Křelov-Břuchotín připravuje, pod záštitou obce, vzpomínkovou akci k 50. výročí návštěvy naší obce a JZD prezidentem Ludvíkem Svobodou. Prosíme všechny občany Křelova-Břuchotína o zapůjčení veškerých věcí spojených s touto návštěvou, tzn. různé fotografie, filmy, články z novin, upomínkové předměty a podobně.

Kontakt: manželé Vysloužilovi, Květinová 27, Křelov, tel: 730 563 410

Předem děkujeme.